Nagrzewnice kanałowe do wentylacji, rekuperacji, rodzaje modele ceny
 

Nagrzewnice kanałowe do wentylacji i rekuperacji.

Dobra wentylacja w pomieszczeniach prywatnych czy użyteczności publicznej jest kluczowa dla dobrego i komfortowego korzystania z nich. Aby móc w pełni cieszyć się z pozytywnych efektów wentylacji warto zastosować dodatkowe części, takie jak na przykład nagrzewnice kanałowe elektryczne. Dzięki nim można nie tylko zadbać o odpowiednią jakość powietrza, ale i płynąć na jego temperaturę. Istnieje wiele rodzajów nagrzewnic, które mogą być stosowane zarówno w domach jednorodzinnych, jak i na przykład miejscach pracy. Warto poznać ich działanie i zamontować także w swoim domu. Co dokładnie warto wiedzieć na temat nagrzewnic kanałowych? Zastanówmy się.

Zastosowanie: wentylacja / rekuperacja

Wentylacja i rekuperacja znajdują zastosowanie zarówno w zakładach pracy czy placówkach publicznych, jak i mieszkaniach osób prywatnych. Dzięki zastosowaniu odpowiednich urządzeń można nie tylko dostosować temperaturę w pomieszczeniach, ale i zadbać o zdrowe powietrze w domu. Skutkiem złej wentylacji może być nadmierne nagromadzenie wilgoci, prowadzące do powstawania grzybów i pleśni. Ponadto także na zdrowie człowieka nieodpowiednia wentylacja może mieć bardzo negatywny wpływ. Pojawiać się mogą problemy z bólem głowy, kaszlem i chorobami gardła czy ogólnym pogorszeniem samopoczucia. Ponadto symptomy takie jak alergie czy uczulenia również mogą wynikać ze złej wentylacji. Warto zatem dbać, aby była ona odpowiednia i regularnie sprawdzana. Dzięki temu można uniknąć wielu trudnych problemów.


Nagrzewnice kanałowe do wentylacji i rekuperacji  – rodzaje, modele

RekuperatorWentylacja

Zalety stosowania nagrzewnic w rekuperacji

Nagrzewnice powinny być montowane w wysokiej jakości rekuperatorach. Dzięki nim można zapobiec zamarzaniu wymiennika w urządzeniu. Okazuje się także, że stosowanie nagrzewnicy kanałowej ostatecznie okazuje się tańsze, niż używanie rekuperatora bez niej, ponieważ jej brak powoduje konieczność zużycia większej energii. Z tego powodu warto pamiętać o zamontowaniu odpowiedniego modelu w swoim systemie rekuperacji.

Zalety stosowania nagrzewnic w wentylacji

Dzięki zastosowaniu nagrzewnic można do podstawowych zadań wentylacji dodać jeszcze jedną opcję, jaką jest ogrzewanie. Możliwość podnoszenia temperatury powietrza jest zdecydowanie przydatna. Nagrzewnice sprawdzają się nie tylko w prywatnych domach, ale i w budynkach biurowych, magazynach i wielu innych. Innymi zaletami stosowania nagrzewnic jest ich cicha praca, łatwość w użytkowaniu oraz możliwość używania ich w zamkniętych pomieszczeniach.


Nagrzewnice kanałowe do wentylacji i rekuperacji – Cennik


Rodzaje: nagrzewnice kanałowe elektryczne / wodne

Nagrzewnice kanałowe elektryczne to urządzenia, które dają możliwość na dodatkową obróbkę termiczną powietrza. W zależności od tego, gdzie zostaną zamontowane, mogą schładzać lub ogrzewać, co pozwala na rozszerzenie możliwości wentylacji. Zazwyczaj montowane są w okrągłych kanałach wentylacyjnych. Z kolei nagrzewnice wodne to urządzenia, które stosuje się najczęściej do ogrzewania dużych pomieszczeń. Zazwyczaj używa się ich w formie nagrzewnic wtórnych. Nośnikiem energii w nagrzewnicach wodnych jest woda o wysokiej temperaturze. Zapraszamy do zapoznania się z  produktem – > ( nagrzewnice kanałowe do wentylacji ) oraz kontaktem do działy technicznego (kontakt)

Nagrzewnica elektryczna

Masz pytania dotyczące nagrzewnic Zapraszamy do kontaktu