Odkurzacz centralny Bydgoszcz - Hurtownia Wentylacyjna DABROwent
 

Niewygodne w eksploatacji i serwisowaniu odkurzacze tradycyjne są koszmarem każdej osoby sprzątającej dom. Jakie jest rozwiązania tego problemu? Odkurzacz centralny!

Odkurzanie stanie się przyjemniejsze

Zakup odkurzacza centralnego do swojego domu czy mieszkania ma bardzo dużo zalet. A podstawową jest z pewnością brak uciążliwego hałasu, który uniemożliwia rozmawianie czy pracę w trakcie, kiedy ktoś śpi! Podczas pracy jednostki centralnej opisywanego systemu jedynymi dźwiękami, które słyszymy jest delikatne syczenie węża, który zasysa powietrze.

Co więcej nikt nie każe nam ciągnąc za sobą jakieś ciężkiej skrzynki na kółkach, bowiem mechanizm odkurzacza centralnego instalowany jest zazwyczaj w piwnicy czy pomieszczeniu gospodarczym, gdzie nikomu nie będzie przeszkadzało uruchomienie turbiny odkurzacza.

Masz alergię? Musisz mieć odkurzacz centralny

Jeśli argumentem nie jest dla Ciebie wygoda i brak hałasu w trakcie sprzątania to z pewnością przekonają Cię względy zdrowotne.

Tradycyjny odkurzacz ma bardzo prosty mechanizm działania. Zasysa powietrze, które zbiera zanieczyszczenia, do płóciennego lub tekturowego worka. Niestety takie rozwiązanie sprawia, iż co prawda, zbierane są kłęby kurzu, włosy, okruchy, czy inne mniejsze zanieczyszczenia. Jednak pył kurzu wraz z bakteriami i roztoczami wypychane są przez pęd powietrza pod sam sufit, a następnie opadają po 5-10 minutach z powrotem do posprzątanego przez nas pomieszczenia.

W efekcie po takim sprzątaniu osoby z uczuleniem na pyłki powinny wytrzeć kurze w pomieszczeniu raz jeszcze, aby chociaż w części pozbyć się alergenów.

Super moc

Niezaprzeczalną zaletą odkurzacza centralnego jest również moc zasysania powietrza. Dużo silniejsze turbiny, od tych montowanych w tradycyjnych odkurzaczach (do 80 km/h), pozwalają osiągnąć prędkość powietrza dochodzącą nawet do 150 km/h.

Jak działa odkurzacz centralny?

Cały system centralnego odkurzania jest skupiony na jednostce centralnej, która wytwarza podciśnienie. Właśnie w tym urządzeniu zasysane powietrze jest oczyszczane. W jednostce znajduje się specjalny zbiornik z filtrem, w którym kumulują się kurz oraz inne nieczystości ze sprzątanego pomieszczenia.

Oczywiście oprócz jednostki centralnej system składa się również z rur ssących, ukrytych w ścianach oraz gniazd ssących, do których podłączane są węże z różnymi końcówkami czyszczącymi.

Jaki odkurzacz kupić?

Dobranie odpowiedniej jednostki centralnej powinniśmy rozpocząć od zmierzenia rzeczywistej powierzchni, która będzie sprzątana.

Znając ilość metrów kwadratowych naszych pomieszczeń będziemy mogli zatężyć grupę jednostek o odpowiedniej mocy. Musimy koniecznie zwrócić uwagę na fakt, iż dobranie jednostki o źle dopasowanej sile jednostki spowoduje efekt zasysania powietrza może być niezadawalający.

Jeśli wiemy, iż potrzeba nam jest jednostka np. o mocy 1500 W, bowiem mamy mieszkanie o powierzchni 100 m2, to kolejnym etapem będzie zastanowienie się nad wyborem odpowiedniego systemu filtracji.

Do wyboru mamy odkurzacze centralne z filtracją cykloniczną (proces filtracji w tym systemie polega na wypompowywaniu powietrza na zewnątrz mieszkania, zaś sam kurz i inne nieczystości składowane są w specjalnym zbiorniku) lub system z separacją worka. Zaletą pierwszego rozwiązania jest stała wydajność jednostki. Druga solucja jest bardziej prosta i można ją porównać do odkurzacz tradycyjnego, ponieważ silnik jednostki pod wypływem ciśnienia podrywa poliestrowy lub płócienny worek, do której następnie trafiają zanieczyszczenia.

Nowoczesne odkurzacze centralne marki Disan

W nowoczesnych odkurzaczach centralnych, najlepszych producentów, stosuje się również systemy filtracji hybrydowej.

Disan w swoich odkurzaczach centralnych stosuje innowacyjną metodę o nazwie Perfect Filtration. Dzięki niej brud z procesu sprzątania jest filtrowany w trzech etapach (a jeśli zastosujemy np. nakładkę na włosy to nawet w czterech). Po pierwsze zanieczyszczenia dostają się do filtra cyklonicznego, gdzie przechodzą dwa cykle czyszczenia. Następnie najmniejsze zanieczyszczenia trafiają jeszcze do wkładu filtracyjnego. Tym samy jednostka centralna z zastosowaniem systemu Perfect Filtration filtruje aż 99,7% wszystkich zabrudzeń. Odkurzacze centralne jednostki centralne Disan – cała oferta zapraszamy do zapoznania się z ofertę odkurzaczy centralnych.

Tak doskonała filtracja po pierwsze sprawia, iż mamy praktycznie idealnie czysty stan powietrza w domu.

Enke nowoczesne system filtracji

Marka Enke w swoich odkurzaczach centralnych również stosuje innowacyjny system czyszczenia. Najpierw jednostka filtruje zanieczyszczenia cyklonicznie, następnie następuje proces samooczyszczenia worka, aby cały cykl mógł zakończyć się na etapie filtracji dokładnej. Cały proces pokazany jest na rycinie.

Gwarancja

Renomowani producenci odkurzaczy centralnych np. Enke, czy odkurzacze z Disana dają na swoje urządzenia przynajmniej 3 letnią gwarancję. W przypadku odkurzaczy typu ZSA Disan gwarancja wynosi nawet 5 lat. Długość okresu gwarancyjnego jest ważną wytyczną, która często świadczy o niezawodności danego urządzenia.

Podsumowanie

Wybór odkurzacza centralnego jest prosty. Wystarczy przygotować odpowiednią ilość danych dotyczących swojego mieszkania i dobrać na tej podstawie odpowiednią moc jednostki. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą jednostek sprzątających, mamy wszystko do skompletowania całego zestawu, akcesoria sprzątające, gniazda ssące oraz materiały eksploatacyjne.

Z pewnością nie jest to duże wyrzeczenie w perspektywie tego, iż nasze mieszkanie będzie oczyszczone z wszelkich roztoczy powodujących alergie, a samo sprzątanie będzie szybsze i bardziej ciche.

W kolejnych artykułach dowiedzą się Państwo ile kosztuje zamontowanie systemu odkurzania centralnego.

Zapraszamy do przesyłania uwag na adres: zapytania@dabrowent.pl