Wentylator VOK1 Domus Vents

 

[su_button url=”mailto:zapytania@dabrowent.pl?subject=zapytanie o vok1″ target=”_self”‘ style=”flat” background=”#ef2d30″ size=”5″]ZAPYTAJ O PRODUKT[/su_button]

 

 

Zastosowanie
Wentylatory dachowe VOK1 mają zastosowanie w instalacjach wywiewnych pomieszczeń różnego typu. Wentylatory przystosowane są do montażu na podstawach dachowych izolowanych oraz tłumiących.

Konstrukcja
Obudowa wentylatora wykonana jest z blachy stalowej, z pokryciem polimerowym.

Silnik
W wentylatorach stosowane są jednofazowe silniki z zewnętrznym wirnikiem, które posiadają wbudowane zabezpieczenie termiczne z automatycznym restartem. W celu osiągnięcia dłuższego czasu eksploatacji wentylatora, w silnikach zastosowano łożyska kulkowe Klasa bezpieczeństwa silnika: IP X4.

Regulacja prędkości
Regulowanie wydajności może odbywać się w sposób płynny (regulator tyrystorowy) jak również skokowy (regulator transformatorowy). Wentylatory mogą być podłączone po parę jednostek do jednego sterownika pod warunkiem, że dostępna moc i roboczy prąd nie będą przewyższać nominalnych parametrów regulatora.

Montaż
Wentylator montowany jest bezpośrednio na powierzchni dachu lub na podstawie dachowej izolowanej lub tłumiącej ustawionej bezpośrednio nad kanałem wentylacyjnym. Do trwałego przymocowania wentylatora do podłoża lub podstawy służy kwadratowa płyta montażowa. Przyłączenie elektryczne i instalacja powinny być wykonane zgodnie z instrukcją i schematem elektrycznym znajdującym się w DTR.