WENTYLATOR VK VMS 125 Domus Vents

 

[su_button url=”mailto:zapytania@dabrowent.pl?subject=zapytanie o vk vms” target=”_self”‘ style=”flat” background=”#ef2d30″ size=”5″]ZAPYTAJ O PRODUKT[/su_button]

Zastosowanie VK VMS 125 – wentylator ten przeznaczony jest do jednoczesnego wyciągu powietrza z kilku pomieszczeń. Może być zastosowany w wentylacji wywiewnej, w budynkach indywidualnych, zbiorowego zamieszkania oraz użyteczności publicznej. Jest on alternatywą do zainstalowania go w systemach wentylacji wywiewnej z pomieszczeń o podwyższonej wilgotności, takich jak: z ubikacji, z kuchni itp. Wentylator posiada 4 króćce ssawne o średnicy 80 mm i 1 króciec ssawny 125 mm oraz wylotowy o średnicy 125 mm.

Konstrukcja Obudowa wentylatora i wirnika wykonana jest z wysokogatunkowego tworzywa sztucznego ABS, które posiada wysoką odporność na czynniki zewnętrzne. Posiada on hermetyczną skrzynkę przyłączeniową.

Silnik W wentylatorach stosowane są silniki jednofazowe z zewnętrznym wirnikiem, który posiada wirnik z łopatkami zagiętymi do tyłu. Silnik ma wbudowane zabezpieczenie z automatycznym restartem zapobiegające jego przegrzaniu. Modele VKS odróżniają się od analogicznych modeli VK głównie mocą silnika. W silnikach zastosowane są łożyska kulkowe. Dla osiągnięcia odpowiednich parametrów i bezpiecznej pracy wentylatora, podczas procesu montażu każda turbina przechodzi dynamiczne wyważanie, co zapewnia m.in. niski poziom szumu towarzyszący pracy wentylatora.

Regulacja prędkości Regulowanie wydajności może odbywać się w sposób płynny (regulator tyrystorowy) jak również skokowy (regulator transformatorowy). Wentylatory mogą być podłączone po parę jednostek do jednego sterownika pod warunkiem, że dostępna moc i roboczy prąd nie będą przewyższać nominalnych parametrów regulatora.

Montaż Możliwy jest montaż pod dowolnym kątem względem osi wentylatora. Przymocowanie bezpośrednio do podłoża, ściany lub sufitu jest możliwe za pomocą mocnych wsporników, które wchodzą w skład kompletu. Przyłączenie elektryczne i instalacja powinny być wykonane zgodnie z instrukcją i elektrycznym schematem znajdującym się w DTR.