WENTYLATOR SILENT ECO Venture Industries

Wentylator łazienkowy Silent Eco

[su_button url=”mailto:zapytania@dabrowent.pl?subject=zapytanie o silent eco” target=”_self”‘ style=”flat” background=”#ef2d30″ size=”5″]ZAPYTAJ O PRODUKT[/su_button]

Zastosowanie
Wentylatory promieniowe serii ECO przeznaczone są do wentylacji jednorurowej pomieszczeń małej i średniej wielkości w szczególności łazienek, WC, kuchni, itp., w budynkach wielokondygnacyjnych. Zapewniają komfortową wentylację z szybką eliminacją nadmiaru wilgoci z kuchni, łazienek, nieprzyjemnych zapachów z WC.

Konstrukcja
Wentylatory serii ECO przeznaczone są do pracy w dowolnej pozycji. Duże ciśnienie statyczne pozwala na montaż w relatywnie długich kanałach wentylacyjnych. Na króćcu wywiewnym zainstalowano przepustnicę zwrotną, która zapobiega “cofaniu się”  powietrza podczas gdy urządzenie nie pracuje. Standardowo wyposażone są w filtry na wlocie klasy EU3, o dużej powierzchni, co zapewnia ich dłuższą żywotność, oraz dodatkową płytę wyciszającą.

Silnik elektryczny
Całkowicie zamknięty, oszczędny silnik przeznaczony jest do pracy ciągłej. Charakteryzuje się również niskim poborem prądu i bez awaryjnością. Posiada zabezpieczenie przed porażeniem prądem w klasie II i klasę szczelności IPX5. UWAGA! Należy dokładnie określić model wentylatora (rodzaj obudowy, sposób montażu, wielkość wentylatora, dodatkowe wyposażenie elektroniczne, wykonanie itp..) przy zamówieniu. W razie wątpliwości należy kontaktować się z działem technicznym Venture Industries.

Opis działania automatycznego sterowania wilgotnością przeznaczonego do wentylatorów ECO z wbudowanym higrostatem …/HGE

Wbudowany w ściankę czołowa higrostat HGE włącza samoczynnie wentylator w momencie osiągnięcia nastawionej wilgotności powietrza ( np. podczas używania prysznica) i wyłącza go po osuszeniu. Niekiedy zdarza się latem, że wilgotność względna powietrza z powodów meteorologicznych nie może się zmniejszyć poniżej 70%. Regulując wartość zadana, można dopasować pomiar wilgotności do takich okoliczności. Zalecane nastawienie wartości zadanej przez użytkownika: latem 75-80% wilgotności względnej, zimą 65% wilgotności względnej. Nastawienie letnie wybiera się w przypadku, gdy wentylator ciągle rozpoczyna pracę.

Do wyboru są następujące opcje:

  • Wykonanie jednostopniowe : praca wyższego stopnia jest sterowana przez higrostat HGE i/lub wyłącznik oświetlenia.
  • Wykonanie jednostopniowe z fabrycznie zamontowanym opóźnieniem czasowym: praca wyższego stopnia jest sterowana przez higrostat HGE i/lub opóźnienie czasowe.
  • Wykonanie podstawowe (2 stopniowe): higrostat HGE łączy niski stopień, natomiast wyłącznik (oświetlenia) albo opóźnienie czasowe – stopień wyższy.
  • Wykonanie podstawowe (2 stopniowe): wentylator pracuje cały czas na niższym biegu, bieg wyższy jest załączany przez higrostat HGE lub/i włącznik oświetlenia.

 

[su_button url=”https://dabrowent.pl/wp-content/uploads/2013/02/silent_eco.pdf” style=”flat” background=”#ef2d30″ size=”5″ icon=”icon: download”]Karta katalogowa wentylatora Silent Eco[/su_button]