Wentylator ROOFTEC Harmann

 

[su_button url=”mailto:zapytania@dabrowent.pl?subject=zapytanie o rooftec” target=”_self”‘ style=”flat” background=”#ef2d30″ size=”5″]ZAPYTAJ O PRODUKT[/su_button]

 KLIKNIJ I ZOBACZ CENNIK

zastosowanie:
Wentylacja ogólna obiektów mieszkalnych, biurowych, przemysłowych i użyteczności publicznej. Szczególnie zalecane do zastosowań jako wyciąg oparów znad okapów w kuchniach przemysłowych i obiektach gastronomicznych o temperaturach usuwanego powietrza do 120 st. C (zgodnie z normą nimiecką VDI 2052). możliwość zastosowania w instalacjach odciągowych wymagających odprowadzania skroplin lub okresowego czyszczenia komory wirnika.

konstrukcja:
Dachowy wentylator promieniowy wyposażony w silnik zlokalizowany poza strumieniem przepływającego powietrza.  Konstrukcja wentylatora składa się z obudowy opartej na kształcie ośmiokąta, która redukuje straty ciśnienia przepływającego strumienia powietrza, oraz kwadratowej płyty montażowej wykonanej z galwanizowanej blachy stalowej. Obudowa wykonana jest z aluminium odpornego na działanie wody morskiej (AlMg3). Wentylator posiada pionowy wylot powietrza zabezpieczony aluminiową blachą perforowaną. W celu ułatwienia  czynności serwisowych obudowa wentylatora jest uchylna. Standardowo każdy wentylator jest wyposażony w zintegrowany wyłącznik serwisowy oraz tackę ociekową ułatwiającą odprowadzanie tłuszczu z wnętrza wentylatora.

wirnik:
Wyważany dynamicznie wirnik typu B. Łopatki pochylone do tyłu wykonane z ocynkowanej galwanicznie blachy stalowej. Kształt łopatek został zaprojektowany tak, aby uniemożliwiać osadzanie się tłuszczu.

napęd i sterowanie:
Napęd stanowi jednofazowy (230V, 50 Hz) asynchroniczny silnik elektryczny, przystosowany do napięciowej regulacji prędkości obrotowej, za pomocą regulatorów transformatorowych, Silniki posiadają wbudowany czujnik temperatury uzwojeń, którego końcówki muszą być podłączone do zewnętrznego przekaźnika ochrony termicznej np. typu S ET10. Stopień ochrony IPx4, klasa izolacji F

maksymalna temperatura pracy:
do 120 °C