WENTYLATOR ML Harmann

 

[su_button url=”mailto:zapytania@dabrowent.pl?subject=zapytanie o ml” target=”_self”‘ style=”flat” background=”#ef2d30″ size=”5″]ZAPYTAJ O PRODUKT[/su_button]

SPRAWDŹ CENNIK WENTYLATORÓW HARMANN 

 

opis:

  • unikalny diagonalny wirnik,
  • cichsze od urządzeń dostępnych na rynku nawet o 9 dB(A), (model 125),
  • dostępne w 5 średnicach od 100 do 200mm,
  • silniki dwubiegowe,
  • modele 100, 150 i 160 dostępne z opóźnieniem czasowym,
  • możliwość regulacji napięciowej,
  • łatwa instalacja, oraz konserwacja,
  • stopień ochrony IP44,
  • unikalny i estetyczny wygląd.

konstrukcja: Diagonalny wentylator kanałowy. Unikalna konstrukcja wirnika, oraz specjalnie profilowane kierownice za wirnikiem ograniczają burzliwość strumienia powietrza, oraz wyrównują prędkości przepływu w całym przekroju za wentylatorem. Zastosowanie takich rozwiązań wpływa na wzrost efektywności pracy, a co za tym idzie również energooszczędności, wentylatory są przy tym jednymi z najcichszych dostępnych na rynku. Obudowa wykonana z wysokiej klasy tworzywa na bazie polimeru odpornego na uderzenia oraz promieniowanie UV. Urządzenie składa się z trzech zasadniczych elementów: płyty podstawy, zespołu silniko-wirnika ze zintegrowaną puszką podłączeniową, oraz króćców przyłączeniowych. Całość łączy się ze sobą za pomocą dwóch uchylnych klamer montażowych. Dzięki takiej konstrukcji montaż wentylatorów można wykonać w dowolnej pozycji, a zespół silniko-wirnika obracać pod dowolnym kątem. Ułatwia to znacznie instalację w miejscach, gdzie brak jest wystarczającej przestrzeni, np. pod sufitem podwieszanym. Takie rozwiązanie konstrukcyjne ułatwia również czyszczenie oraz konserwację urządzeń, gdyż dostęp do wszystkich elementów nie wymaga demontażu kanałów wentylacyjnych.

wirnik: Wyważany dynamicznie wirnik diagonalny – przepływ powietrza w początkowej fazie jest osiowy, po czym następuje odgięcie strugi o 45o i przepływ jest w części osiowy a w części promieniowy. Wirnik wykonany z tworzywa sztucznego. Łopatki profilowane w celu zachowania jak najmniej turbulentnego przepływu, umieszczone na stożkowej piaście, dzięki czemu powietrze kierowane jest na najbardziej efektywną część łopatki.

napęd i sterowanie: Asynchroniczny silnik elektryczny jednofazowy 230V, 50Hz. Silniki posiadają zintegrowane zabezpieczenie termiczne oraz łożyska kulkowe. We wszystkich modelach występują silniki dwubiegowe, przystosowane do napięciowej regulacji prędkości obrotowej w pełnym zakresie. Modele 100, 150 i 160 dostępne w wersji z regulowanym opóźnieniem czasowym w zakresie 3-25 minut. Stopień ochrony IP44, klasa izolacji B.

maksymalna temperatura pracy: 50oC

zastosowanie: Dzięki unikalnej konstrukcji oraz osiąganym wysokim parametrom pracy nadają się idealnie do zastosowań we wszelkich instalacjach wentylacji ogólnej zarówno jako nawiew, oraz wywiew powietrza. Wirnik diagonalny zapewnia odpowiednie wartości sprężu dzięki czemu można je stosować w instalacjach o wąskich przekrojach przewodów, oraz składających się z wielu elementów jak np. filtry, tłumiki, nagrzewnice, itp. Można je stosować w wentylacji ogólnej budynków mieszkalnych, domów jednorodzinnych, budynków użyteczności publicznej, biur, sklepów, zakładów produkcyjnych, itp.