Wentylator JETTEC EC Harmann

 

[su_button url=”mailto:zapytania@dabrowent.pl?subject=zapytanie o jettec ec” target=”_self”‘ style=”flat” background=”#ef2d30″ size=”5″]ZAPYTAJ O PRODUKT[/su_button]

SPRAWDŹ CENNIK WENTYLATORÓW HARMANN 

 

zastosowanie: Wentylacja ogólna obiektów mieszkalnych, biurowych, przemysłowych i użyteczności publicznej, reklama pneumatyczna, element nawiewu w centralkach nawiewnych, wentylacja upraw hydroponicznych, współpraca z wymiennikiem ciepła w rozproszonych instalacjach z rekuperacją lub powietrzną pompą ciepła.

napęd i sterowanie: Synchroniczny silnik elektryczny bezszczotkowy, komutowany elektronicznie EC, jednofazowy 230V, 50Hz lub trójfazowy  3 x 400V, 50Hz. Stopień ochrony IP54, klasa izolacji F, zintegrowane zabezpieczenie termiczne. Silniki przystosowane są do płynnej regulacji prędkości obrotowej w pełnym zakresie przy zachowaniu wysokiej sprawności pracy. Sterowanie odbywa się przy pomocy regulatorów obrotów typu ECC, modele 250, 280 i 315 dostarczane są w komplecie z wbudowanym regulatorem do którego zastosować można potencjometr 10 kOhm lub 0-10V. Użyte silniki EC są silnikami synchronicznymi, co oznacza, że napędzające je pole magnetyczne porusza się dokładnie z tą samą prędkością co wirujący wirnik eliminując zjawisko poślizgu i związanych z nim strat. Silniki te są ponadto bezobsługowe i charakteryzują się dłuższą żywotnością w stosunku do silników tradycyjnych dzięki budowie bezszczotkowej.

konstrukcja: Diagonalny wentylator kanałowy. Obudowa wykonana z blachy stalowej cynkowanej galwanicznie a od średnicy 400 włącznie – w całości z aluminium. Unikalny konfuzor wlotowy dostosowany dokładnie do wymiarów wirnika sprawia, że powietrze jest zaciągane bezpośrednio na stożek wirnika diagonalnego bez zawirowań strugi między obudową a krawędziami łopatek. Przed utratą sprawności na krawędziach łopatek chroni również specjalny profilowany pierścień łączący wszystkie łopatki i doszczelniający komorę przepływu pomiędzy konfuzorem a kierownicami dyfuzora znajdującego się za wirnikiem. Silnik został obudowany profilem dyfuzora wykonanym z tworzywa sztucznego, którego głównymi elementami są profilowane kierownice mające za zadanie maksymalne ograniczenie burzliwości przepływu za wirnikiem oraz ścięty stożek wyrównujący prędkości przepływu w całym przekroju kanału za wentylatorem. Takie połączenie różnego rodzaju  elementów regulacji strumienia powietrza wraz z nowoczesnymi silnikami EC sprawia, że efektywność pracy wentylatora wzrosła o około 50% w stosunku do standardowych wentylatorów z wirnikami promieniowymi i o około 11% w stosunku do modeli JETTEC wyposażonych w konwencjonalne silniki asynchroniczne AC.

wirnik: Wyważany dynamicznie wirnik diagonalny z tworzywa sztucznego (od średnicy 400 z aluminium) z pierścieniem zewnętrznym eliminującym straty ciśnienia wywołane turbulentnym przepływem na końcach łopatek. Łopatki profilowane w celu zachowania jak najmniej turbulentnego przepływu, umieszczone na stożkowej piaście konfuzora, dzięki któremu zasysane powietrze kierowane jest na najbardziej efektywną część łopatki.

maksymalna temperatura pracy: 40 ÷ 80oC – w zależności od wybranego modelu