Wentylator CRDV EX Venture Industries

 

[su_button url=”mailto:zapytania@dabrowent.pl?subject=zapytanie o crdv ex” target=”_self”‘ style=”flat” background=”#ef2d30″ size=”5″]ZAPYTAJ O PRODUKT[/su_button]

SPRAWDŹ CENNIK VENTURE INDUSTRIES

 

Zastosowanie
Wentylatory CRDV, kanałowe lub dachowe, przeznaczone są do transportu agresywnych związków chemicznych, wilgotnych gazów, spalin i zanieczyszczonego powietrza. Doskonale sprawdzają się w przemyśle chemicznym i spożywczym, jak również znajdują szerokie zastosowanie w obiektach użyteczności publicznej takich jak szpitale, laboratoria, szkoły…

Konstrukcja
Wentylatory przeznaczone są do wentylacji pomieszczeń o niskim stopniu zapylenia, przystosowane do montażu w pozycji pionowej lub poziomej, w kanałach o średnicach od 200 do 315 mm. Obudowa wykonana jest z trudnopalnego polipropylenu PPs, wirnik z polipropylenu lub polichlorku winylidenu. Wentylatory CRDV mają zastosowanie jako wentylatory kanałowe lub dachowe. Średnice przewodów wentylacyjnych 200, 250, 315 mm. Zakres temperatury stosowania wentylatorów CRDV zawiera się w przedziale -20°Cdo+100°C.

Silnik
Silniki są wykonane zgodnie ze standardami IEC, posiadają znak CE. Klasa izolacji F, stopień ochrony IP 55, 400 V 50 Hz.

Wykonania specjalne
Specjalne wykonanie wentylatorów typu CRDV zgodne z wymogami Dyrektywy 94/9/EC ATEX dotyczącej urządzeń przeznaczonych do użytku w przestrzeniach zagrożonych wybuchem.

Dostępna wersja przeciwwybuchowa wentylatorów CRDV zgodna z dyrektywą ATEX: obudowa wzmocniona Ex II2G EExe IIT3, w tym: dachowe i kanałowe wentylatory CRDV 200 – 315 dla strefy 2.

Wentylatory typu CRDV, w wersji przeciwwybuchowej są produkowane z silnikami trójfazowymi, także w wersji dwubiegowej.

Wszystkie wentylatory typu CRDV, w wykonaniu przeciwwybuchowym są oznaczone symbolem “EX” występującym w nazwie danego wentylatora.

Instalację należy przeprowadzić z uwzględnieniem obowiązujących przepisów i warunków określonych w Dokumentacji Techniczno -Ruchowej.