Klapa KPO 120

Klapa przeciwpożarowa.
[su_button url=”mailto:zapytania@dabrowent.pl?subject=zapytanie o kpo120″ target=”_self”‘ style=”flat” background=”#ef2d30″ size=”5″]ZAPYTAJ O PRODUKT[/su_button]

Klapy przeciwpożarowe typu KPO120-S i KPO120-E przeznaczone są do montażu w instalacjach wentylacyjnych pełniąc funkcję przegrody odcinającej, oddzielającej strefę objętą pożarem od pozostałej części budynku zabezpieczając przed rozprzestrzenianiem się ognia, temperatury i dymu.

Klapy te są klapami symetrycznymi przeznaczonymi do zabudowy poziomej (w ścianach) i pionowej (w stropach). Mogą być montowane we wszystkich typach przegród budowlanych, ze ścianami gipsowo-kartonowymi włącznie.
Klapy posiadają klasę odporności ogniowej EIS120 co oznacza, że spełniają kryteria klasyfikacyjne: szczelności, izolacyjności i dymoszczelności w czasie 120 minut.
Klapy przeciwpożarowe typu KPO120-S i KPO120-E przeznaczone są do zastosowania w systemach z suchym
i przefiltrowanym powietrzem. W przypadku zastosowania przy wlocie świeżego powietrza lub w skrajnie trudnych warunkach należy klapy objąć specjalnym programem testowania okresowego, adekwatnego do warunków.
Skuteczność klap potwierdzona jest badaniami wg normy PN-EN 1366-2.
Urządzenie posiada Atest Higieniczny nr HK/B/0383/01/2004.