Zestaw klimatyzacji do domu cena - Hurtownia Wentylacyjna DABROwent
 

Zestaw klimatyzacji do domu cena

Obecnie klimatyzatory przestały być uważane za urządzenia luksusowe. Wykorzystywane są nie tylko w miejscach pracy – coraz częściej znaleźć je można w prywatnych domach czy mieszkaniach. Istnieje wiele zalet klimatyzatorów, które mogą w codziennym życiu być niezwykle użyteczne. Jakie są rodzaje klimatyzacji i jej możliwości? Zastanówmy się.

Rodzaje klimatyzacji

Istnieje wiele rodzajów klimatyzatorów, które znajdują zastosowanie zarówno w prywatnych domach, jak i w zakładach użyteczności publicznej czy miejscach pracy. Dzieli się je ze względu na sposób montażu oraz budowę.

Ze względu na budowę wyróżniamy:

 • Klimatyzatory typu split, które są zdecydowanie najpopularniejsze i najchętniej wykorzystywane. Składają się z elementu zewnętrznego i wewnętrznego, które połączone są linią freonową.
 • Klimatyzatory typu monoblok, które składają się z jednej jednostki. Sposób działania tego typu urządzeń jest podobny do klimatyzatorów typu split.
 • Klimatyzatory typu multisplit, które od urządzeń typu split różni możliwość podłączenia wielu jednostek wewnętrznych.
 • Ze względu na montaż dzieli się wyłącznie klimatyzatory typu split oraz multisplit.

klimatyzator kasetowy klimatyzator przenośny klimatyzator ścienny

Wśród nich wyróżnia się:

 • klimatyzatory ścienne,
 • klimatyzatory podsufitowe,
 • klimatyzatory kasetonowe,
 • klimatyzatory przypodłogowe,
 • klimatyzatory kanałowe.

Zastosowanie – chłodzenie / grzanie

Obecnie klimatyzatory mają znacznie więcej zastosowań niż dawniej. Nowoczesne urządzenia nie służą już wyłącznie do schładzania powietrza. Dobry system klimatyzacyjny pozwala obecnie także na ogrzewanie pomieszczeń. Dzięki temu pojawia się możliwość korzystania z urządzenia przez cały rok oraz ograniczenia liczby innych urządzeń w domu – klimatyzator staje się wielozadaniowy. Ponadto lepsze modele oferują także możliwość osuszania czy oczyszczania powietrza. Są to opcje doskonałe dla osób, które cenią sobie najwyższą jakość życia na co dzień.

Klimatyzacja zestaw do montażu

Zestaw do montażu klimatyzacji to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą samodzielnie zainstalować urządzenie w swoim domu. Warto jednak pamiętać, że klimatyzator powinien być jednorazową inwestycją na długi czas. Z tego powodu dobrze jest pamiętać, że jeżeli istnieje ryzyko nieudanego montażu, lepiej jest powierzyć to zadanie profesjonalistom.

Koryto klimatyzacji Wspornik do klimatyacji

Przykładowy zestaw klimatyzacji

Na rynku znaleźć można wiele rodzajów urządzeń do klimatyzacji. Przykładowy zestaw powinien zawierać nie tylko sam klimatyzator. Aby w pełni móc cieszyć się z używania urządzenia, warto sprawdzić, czy zawiera ono na przykład pilot do sterowania. Warto sprawdzić, czy w cenę wliczona jest usługa montażu.

Co ma wpływ na cenę klimatyzacji?

 • Typ klimatyzacji – klimatyzacja przenośna jest zwykle tańsza od klimatyzacji ścienno-kanałowej czy split.
 • Marka i model – klimatyzatory produkowane przez renomowane marki zwykle są droższe niż modele mniej znanych producentów.
 • Dodatkowe funkcje – klimatyzatory wyposażone w dodatkowe funkcje, takie jak np. filtracja powietrza, jonizacja czy osuszanie powietrza, mogą być droższe.
 • Stopień zaawansowania technologicznego – klimatyzatory wyposażone w bardziej zaawansowane technologie, takie jak np. inwerter, są zwykle droższe niż modele bez tej technologii.
 • Koszty montażu – cena klimatyzacji może zależeć także od kosztów związanych z montażem, w tym odległości między jednostkami oraz rodzaju powierzchni na której ma być zamontowany.
 • Warunki rynkowe – ceny klimatyzacji mogą się zmieniać w zależności od popytu i podaży na rynku.

Cena montażu klimatyzacji domowej:

 1. Rodzaj budynku – montaż klimatyzacji w domu jednorodzinnym może być tańszy niż w dużym biurowcu, ze względu na mniejszy zakres prac.

 2. Moc klimatyzacji – im większa moc, tym więcej pracy i czasu będzie potrzebne na montaż, co wpłynie na cenę.

 3. Warunki montażowe – cena może się różnić w zależności od tego, jak łatwo dostępne są miejsca, w których trzeba zamontować klimatyzację.

 4. Dodatkowe prace instalacyjne – jeśli w trakcie montażu trzeba wykonać dodatkowe prace, takie jak np. przesunięcie instalacji elektrycznej czy montaż dodatkowych rur, to cena montażu może wzrosnąć.

 5. Konieczność integracji urządzenia np. z wentylacją / rekuperacją.

 6. Wymagania klienta – jeśli klient ma specjalne wymagania dotyczące montażu, np. w zakresie lokalizacji klimatyzatora, to cena montażu może się zmienić.

 7. Koszty materiałów – cena montażu klimatyzacji może zależeć także od kosztów materiałów, takich jak kable, rury czy elementy mocujące.

Najczęstsze błędy przy instalacji klimatyzacji domowej:

1. Niewłaściwe umieszczenie jednostki zewnętrznej – zbyt blisko ściany, w miejscu narażonym na duże nasłonecznienie lub w pobliżu źródeł hałasu.
2. Niewłaściwe wymiary rur – zbyt małe lub zbyt duże rury mogą wpłynąć na wydajność klimatyzacji i jej sprawność energetyczną.
3. Niewłaściwe ułożenie rur – źle ułożone rury mogą spowodować przepływ powietrza w niewłaściwy sposób, co wpłynie na wydajność klimatyzacji.
4. Niewłaściwe podłączenie przewodów elektrycznych – błędy w podłączeniu przewodów elektrycznych mogą spowodować awarię klimatyzacji lub nawet pożar.
5. Nieprawidłowa ilość czynnika chłodniczego – zbyt mała ilość czynnika chłodniczego może wpłynąć na wydajność klimatyzacji, natomiast zbyt duża ilość może zwiększyć koszty eksploatacji.
6. Brak izolacji rur – brak izolacji rur może spowodować kondensację wody i korozję, co wpłynie na trwałość klimatyzacji.
7. Niewłaściwe poziomowanie jednostki wewnętrznej – niewłaściwie poziomowana jednostka wewnętrzna może wpłynąć na komfort użytkowania klimatyzacji.
8. Brak przeglądu technicznego – brak przeglądu technicznego może wpłynąć na trwałość klimatyzacji oraz na jej wydajność.
Dlatego też, ważne jest aby instalację klimatyzacji wykonywała osoba lub firma posiadająca doświadczenie i kwalifikacje w tej dziedzinie.