Ile kosztuje zestaw do rekuperacji, cena centrali - Hurtownia wentylacji
 

Ile kosztuje zestaw do rekuperacji?

Rekuperacja to nic innego, jak odmiana wentylacji mechanicznej. Jej istota sprowadza się do odzyskiwania części ciepła z powietrza, które zostało ogrzane. Zastosowanie rekuperacji pozwala pozbyć się wilgoci z pomieszczenia i wyeliminować efekt wychładzania. Z jakimi kosztami trzeba się liczyć, decydując się na zakup zestawu do rekuperacji i jego zamontowanie w swoim domu?

Rekuperacja do domu jednorodzinnego – cena

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie dotyczące kosztów rekuperacji w domu jednorodzinnym. Warto pamiętać, że zestaw do rekuperacji może być różny, a rozpiętość cenowa jest naprawdę duża. Na ostateczną cenę rekuperacji wpływa:
• koszt projektu rekuperacji;
• koszt zakupu zestaw rekuperacji;
• koszt montażu rekuperacji.

Warto jednak pamiętać, że nie warto na rekuperacji oszczędzać. Rozsądniej jest postawić na naprawdę porządny zestaw do rekuperacji nawet wtedy, kiedy jest on droższy. Można być bowiem wówczas pewnym, że rekuperacja spełni swoją rolę.

Co ma wpływ na cenę rekuperacji?

Jak już wspomnieliśmy, cena rekuperacji uzależniona jest od kosztu wykonania projektu, zakupu zestawu, a także montażu. Jeśli chodzi o cenę samego zestawu, to jest ona uzależniona od:

• rodzaju rekuperatora;
• mocy rekuperatora;
• rodzaju instalacji;
• zastosowanych dodatków.

Jeśli chodzi o sam rekuperator, to można postawić na model o wysokim odzysku ciepła, którego cechą charakterystyczną jest duże zaawansowanie technologiczne, jak i taki, którego stopień energooszczędności jest mniejszy. Oczywiście pierwsze rozwiązanie będzie wiązało się z większym wydatkiem, ale zapewni też większą efektywność całego systemu. W ostatecznym rozrachunku bardziej opłaca się więc postawić na rekuperator wysokiej jakości. Różna może być także sama instalacja. Można zdecydować się na przykład na taką o podwyższonej klasie szczelności bądź postawić na tanią, która sprawdzi się raczej kiepsko.

Zasada działania rekuperacji

Jak już wspomnieliśmy, rekuperacja to wentylacja mechaniczna, w której dochodzi do odzysku ciepła. Jej działanie opiera się na ruchu powietrza, który wywoływany jest przez rekuperator. To właśnie dzięki temu możliwe jest usuwanie nawiewanego powietrza z pomieszczenia. Jeśli zastosujemy rekuperację z pompą ciepła, możemy odzyskiwać ciepło z powietrza, które zostało już ogrzane. Jest to system niezwykle wydajny, który sprawdza się naprawdę świetnie. Rekuperator pracuje naprawdę cicho, nie generując uciążliwego hałasu. Taka wentylacja skutecznie usuwa wilgoć z pomieszczenia, a także wszystkie nieprzyjemne zapachy, które pojawią się na przykład w kuchni, kiedy gotujemy. Poleca się ją alergikom z uwagi na to, że dobrze radzi sobie z eliminacją roztoczy.

Przykładowe zestawy rekuperacji dla domu

Warto pamiętać, że dobry zestaw do rekuperacji składa się z:
• centrali rekuperacyjnej;
• rozdzielaczy;
• rur elastycznych Flex;
• skrzynek rozprężnych;
• nawiewników liniowych.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą central wentylacji oraz elementów montażowych.

Taka budowa gwarantuje właściwe działanie instalacji rekuperacyjnej.
Rekuperacja to nowoczesna wentylacja, która charakteryzuje się wysoką wydajnością i niezwykłą skutecznością. Z powodzeniem można ją zamontować w domach jednorodzinnych.

Masz pytania dotyczące rekuperacji. Zapraszamy do kontaktu