Wentylator VKP MINI Domus Vents

 

[su_button url=”mailto:zapytania@dabrowent.pl?subject=zapytanie o vkp mini” target=”_self”‘ style=”flat” background=”#ef2d30″ size=”5″]ZAPYTAJ O PRODUKT[/su_button]

 

 

Zastosowanie
Nawiewno-wywiewne systemy wentylacji, do niedużych pomieszczeń różnego rodzaju, przy ograniczonej przestrzeni do montażu. Przeznaczone są do łączenia z okrągłymi przewodami wentylacyjnymi o średnicy od 100 do 160 mm.

Konstrukcja
Obudowa wentylatora wykonana jest ze stali ocynkowanej z powłoką polimerową. Podnoszona pokrywa daje możliwość swobodnego dostępu do silnika, ułatwia montaż i pozwala na obsługę wentylatora bez jego demontażu.

Silnik
W wentylatorach wykorzystywane są jednofazowe silniki z zewnętrznym wirnikiem, który posiada plastikowe łopatki zagięte do tyłu. Silniki mają wbudowane zabezpieczenie zapobiegające jego przegrzaniu wraz z automatycznym restartem. Aby osiągnąć dłuższy okres eksploatacji, w silnikach stosuje się łożyska kulkowe. Dla osiągnięcia odpowiednich parametrów i bezpiecznej pracy wentylatora, podczas procesu montażu każda turbina przechodzi dynamiczne wyważanie, co zapewnia m.in. niski poziom szumu pracy wentylatora. Klasa bezpieczeństwa to: IP X4

Regulacja prędkości
Regulowanie wydajności może odbywać się w sposób płynny (regulator tyrystorowy) jak również skokowy (regulator transformatorowy). Wentylatory mogą być podłączone po parę jednostek do jednego sterownika pod warunkiem, że dostępna moc i roboczy prąd nie będą przewyższać nominalnych parametrów regulatora.

Montaż
Możliwy jest montaż pod dowolnym kątem względem osi wentylatora. Przymocowanie bezpośrednio do podłoża, ściany lub sufitu możliwe jest za pomocą specjalnej płyty montażowej, która wchodzi w skład kompletu. Przyłączenie elektryczne i instalacja powinny być wykonane zgodnie z instrukcją i elektrycznym schematem znajdującym się w DTR.