WENTYLATOR VITT Harmann

Wentylator chemoodporny Vitt

[su_button url=”mailto:zapytania@dabrowent.pl?subject=zapytanie o vitt” target=”_self”‘ style=”flat” background=”#ef2d30″ size=”5″]ZAPYTAJ O PRODUKT[/su_button]

konstrukcja:
Obudowa w zależności od modelu i przeznaczenia wykonana z polipropylenu (PP, PPs, PPel) lub polietylenu (PE, PEel) ze zintegrowanym bezobsługowym systemem uszczelnień labiryntowych, dzięki którym łożysko jest całkowicie odizolowane od przetłaczanego medium, dodatkowo uszczelnione w wersjach Ex. Wentylatory dachowe VITT występują z pionowym wylotem powietrza w formie króćca przyłączeniowego. Mogą być zabudowane na kwadratowej płycie wykonanej z polipropylenu. Modele do 450 włącznie mogą być montowane bezpośrednio jako wyciąg powietrza w okrągłych kanałach wentylacyjnych za pomocą dedykowanych wsporników. Dodatkowo na obudowie znajduje się odpływ kondensatu zlokalizowany w najniżej położonym miejscu obudowy.

wykonanie specjalne:
Istnieje możliwość wykonania obudowy z materiału antystatycznego (do wielkości 350), oraz zabudowy na kwadratowej płycie montażowej wykonanej ze stali nierdzewnej.

wirnik:
Wentylatory wyposażone zostały w wysokosprawne wirniki o łopatkach pochylonych do tyłu wykonane z polipropylenu PP.

napęd i sterowanie:
Wentylatory VITT wyposażone zostały w napęd bezpośredni realizowany poprzez asynchroniczne silniki indukcyjne jedno lub dwubiegowe zgodne ze standardem IEC-34 zlokalizowane poza strumieniem przepływającego powietrza. Elementy łączące wykonano z materiałów żaroodpornych w celu zapobiegnięcia deformacji obudowy w przypadku przegrzania. Silniki zasilane są prądem jednofazowym (230V, 50Hz) lub trójfazowym (400V/230V, 50Hz), klasa izolacji F, stopień ochrony IP 55. Silniki wentylatorów przeznaczonych do regulacji prędkości obrotowej należy wyposażyć w zabezpieczenie przed przegrzaniem typu PTC lub termokontakt TK – dostępne jako wyposażenie dodatkowe. Na obudowie może być zintegrowany wyłącznik serwisowy z możliwością blokady położenia lub puszka przyłączeniowa. W zależności od wersji wykonania silniki posiadają zabezpieczenie przed przegrzaniem realizowane za pomocą czujników termistorowych typu PTC lub termokontaktu TK. Końcówki czujników należy podłączyć do odpowiedniego przekaźnika ochrony termicznej.

maksymalna temperatura pracy:
70oC

zastosowanie:
Wentylatory VITT przeznaczone są w szczególności do pracy jako wyciągi z laboratoriów, digestoriów, w przemyśle chemicznym, farmaceutycznym, spożywczym, w rolnictwie, przemyśle maszynowym, i in. jak również w obiektach użyteczności publicznej jak np.: szpitale, przychodnie, szkoły, uniwersytety, laboratoria badawcze, itp.

[su_button url=”https://dabrowent.pl/wp-content/uploads/2013/02/vitt.pdf” style=”flat” background=”#ef2d30″ size=”5″ icon=”icon: download”]Karta katalogowa wentylatora Vitt[/su_button]