Wentylator oddymiający THGT Venture Industries

Wentylator THGT
[su_button url=”mailto:zapytania@dabrowent.pl?subject=zapytanie o thgt” target=”_self”‘ style=”flat” background=”#ef2d30″ size=”5″]ZAPYTAJ O PRODUKT[/su_button]

ZOBACZ CENY

Zastosowanie wentylatorów oddymiających THGT

Wentylatory oddymiające z serii THGT posiadają odporności na temperaturową w zakresie 400ºC/2h, 300ºC/2h i 200ºC/2h. Wentylatory osiowe oddymiające tego typu są przeznaczone głównie do instalacji w kanałach – zarówno poziomych, jak i pionowych.

Konstrukcja wentylatorów

Wentylator jest obudowany stalową konstrukcją chroniącą, która jest dodatkowo galwanizowana. Produkt dostępny jest w dwóch odsłonach obudowy (długiej i krótkiej). Oferta nie dotyczy wentylatorów THGT w wersji dwubiegunowej 400ºC/2h, w tym wypadku dostępne są dwie wersje obudowie długiej.

W skład wyposażenia wentylatora w wersji z długą obudową chodzi między innymi: zewnętrzna skrzynka zaciskowa, montowana poza przepływem powietrza.

Podobnie jest w obudowie krótkiej dla typów od 710 do 1250, na specjalnie zamówienie jest możliwość doposażenia wentylatora w zewnętrzną skrzynkę zaciskową.

W wentylatorze oddymiającym THGT montowany jest aluminiowy wirnik, który posiada zmienny kątem nachylenia łopat. Sam element jest montowany w piaście.

Nie co inaczej wygląda budowa wentylatorów dwubiegunowych – tam wirnik i piasta stanowią spójną całość.

Silnik elektryczny THGT

W wersji wentylatora oddymiającego THGT Venture Industries daje do wyboru następujące silniki trójfazowe: 230/400V-50Hz do mocy 3kW i 400V-50Hz dla pozostałych, również dwubiegowych.

Silniki trójfazowe 2-, 4-, 6-, 8-biegunowe, a dla wentylatorów dwubiegowych 2/4-, 4/8- lub 6/12-biegunowe.

  • Dla wer. 400ºC/2h stopień ochrony IP 55, kl. izolacji H.
  • Dla wer. 300ºC/2h stopień ochrony IP 55, kl. izolacji H.
  • Dla wer. 200ºC/2h stopień ochrony IP 55, kl. izolacji F.

Silniki w THGT przystosowane są do sterowania przetwornicą częstotliwości. Jeśli dojdzie do sytuacji awaryjnej wentylator oddymiający powinien działać z pełna mocą, która jest dopuszczalna w specyfikacji.

[su_button url=”https://dabrowent.pl/wp-content/uploads/2013/02/thgt-1.pdf” style=”flat” background=”#ef2d30″ size=”5″ icon=”icon: download”]Karta katalogowa wentylatora THGT[/su_button]