Wentylator oddymiający KDTR Venture Industries

Wentylator KDTR
[su_button url=”mailto:zapytania@dabrowent.pl?subject=zapytanie o kdtr” target=”_self”‘ style=”flat” background=”#ef2d30″ size=”5″]ZAPYTAJ O PRODUKT[/su_button]

ZOBACZ CENY

Zastosowanie wentylatorów oddymiających KDTR

Wentylatory oddymiające serii KDTR znajdują zastosowanie głównie w pomieszczeniach, gdzie niezbędne będzie wyciąganie gorącego dymu, który powstaje w czasie pożaru.
Wentylator KDTR spełnia normy EN 12101-3 oraz posiada odporność na temperaturę do 400°C/2h. Konstrukcja wentylatora wykonana jest ze stali, która jest dodatkowo galwanizowana. Silnik wentylatora jest odizolowany od strumienia transportowanego powietrza. Wyważany dynamicznie wirnik z łopatami wyprofilowanymi do tyłu, umożliwia pracę z dużą prędkością obrotową.
Dzięki możliwości odłączania bocznych ściany obudowy wentylatora konserwator posiada bardzo łaty dostęp do silnika, kółek oraz paska napędu pasowego.
W większości przypadków silnik montowany jest po prawej stronie wentylatora (patrząc od strony wylotu). Dostępne wersje:
  • KDTR/H – z wylotem poziomym
  • KDTR/V – z wylotem pionowym

Konstrukcja wentylatorów oddymiających KDTR

W urządzeniu zastosowany jest typowy silnik elektryczny o klasie ochrony IP55 oraz klasa izolacji F. Silnik 230/400V – 50Hz, do mocy 3kW, 40V-50Hz od 3 kW.

Na specjalne zamówienie możliwe jest zamontowanie silnika z trybem pasowym po lewej stronie wentylatora (patrz od strony wylotu – wersja TI). Wyciąg w KDTR wychodzi znad okapów przemysłowych (tak jest w wersji z otworem rewizyjnym), otworem drenażowym. Produkt posiada izolację akustyczną (25mm), sam silnik jest dwubiegowy (4/8 lub 4/6 biegunowy). Produkt dodatkowo malowany jest farbą epoksydową.

W wentylatorze oddymiającym KDTR można stosować również akcesoria typu: wibroizolatory, osłonę wlotu, siatkę ochronna, czy przyłącze ochronne.

 [su_button url=”https://dabrowent.pl/wp-content/uploads/2013/02/kdtr_1-1.pdf” style=”flat” background=”#ef2d30″ size=”5″ icon=”icon: download”]Karta katalogowa wentylatora KDTR[/su_button]