Wentylator oddymiający CTVB/CTVT Venture Industries

Wentylator oddymiający CTVB/CTVT
[su_button url=”mailto:zapytania@dabrowent.pl?subject=zapytanie o ctvb” target=”_self”‘ style=”flat” background=”#ef2d30″ size=”5″]ZAPYTAJ O PRODUKT[/su_button]

ZOBACZ CENY

Zastosowanie wentylatorów oddymiających CTVB/CTVT

CTVB i CTVT głównie znajdują zastosowanie w podczas montażu w dużych halach przemysłowych i sklepowych, powierzchniach magazynowych czy w budynkach gospodarczych w rolnictwie.

Wentylatory oddymiające tego typu są bardzo odporne na wysokie temperatury. Ich montaż rekomendowany jest zwłaszcza do zastosowania jako odciągi nad rusztami czy okapami. Urządzenia te świetnie sprawdzą się także jako odciągi zatłuszczonej pary i mgły wodnej (idealnie sprawdzają się tutaj modele z wyrzutem pionowym).

Konstrukcja wentylatorów dachowych oddymiających

Wersja wentylatora oddymiającego dachowego przeznaczona do zastosowania w wysokiej temperaturze podczas pracy ciągłej:

  • CTVB/T 140/180/200/225 od -40 do maksymalnej temperatury 200°C
  • CTHB/T 140/180/200/225 od -40 do maksymalnej temperatury 200°C

Wirnik wentylatorów CTVB i CTVT wykonany jest z blachy galwanizowanej (140-400) lub stalowej malowanej (450-630). Wirnik jest tutaj wyważany dynamicznie.

Dodatkowo produkt jest wyposażony w aluminiową obudowę oraz podstawę wykonaną z blachy stalowej (dodatkowo galwanizowanej). Wszystkie modele wentylatorów oddymiających posiadają siatkę ochronną.

Silnik elektryczny CTVB i CTVT

Każdy silniki wentylatora typu CTVB i CTVT posiada ochronę IP55 oraz klasę izolacji F, a także wyposażony jest w łożyska kulkowe nasmarowane na cały cykl żywotności produktu.

Wentylator zasilany jest elektrycznie:

  • typy jednofazowe 230V-50Hz
  • modele trójfazowe 400V-50Hz (patrz wykres charakterystyki).

Regulacja cyklu obrotów następuje przez napięcie, do modelu 400, zaś od modeli 450 do 710 poprzez przetwornicę częstotliwości.

Zaznacza się, iż w przypadku używania jest regulacji prędkość obrotów, instalacja elektryczna powinna być wyposażona w odpowiednie zabezpieczenia, dzięki którym wentylator będzie mógł pracować na maksymalnych obrotach w trakcie pożaru.

Modele 140, 180, 200 i 225 są rekomendowane do wyciągu dymu z kominków.

[su_button url=”https://dabrowent.pl/wp-content/uploads/2013/02/ctvb-ctvt-oddym.pdf” style=”flat” background=”#ef2d30″ size=”5″ icon=”icon: download”]Karta katalogowa wentylatora Venturia 2 [/su_button]