Wentylator oddymiający CTHB/CTHT Venture Industries

 Wentylator oddymiający CTHB/CTHT[su_button url=”mailto:zapytania@dabrowent.pl?subject=zapytanie o cthb” target=”_self”‘ style=”flat” background=”#ef2d30″ size=”5″]ZAPYTAJ O PRODUKT[/su_button]

ZOBACZ CENY

Zastosowanie wentylatorów oddymiających CTHB / CTHT

Wentylatory oddymiające dachowe typu CTHB znajdują idealne zastosowanie w pomieszczeniach typu hale (sportowe, przemysłowe i sklepowe) czy budynki użyteczności publicznej lub typowe pomieszczenia gospodarcze (np. w rolnictwie: chlewy, stajnie).

Urządzenia te – zważając na niespotykanie silną odporność na temperaturę – można stosować nade wszystko jako odciągi nad rusztami czy przy okapach w przemyśle mięsnym oraz gastronomii.

Również są idealne do odciągania pary wodnej i mgły z zanieczyszczeniami tłuszczowymi – do tego zastosowania szczególnie polecane są wentylatory z wyrzutem pionowym.

Konstrukcja wentylatorów oddymiających CTHB/CTHT

Wentylator oddymiający dachowy idealnie sprawdzi się podczas pracy ciągłej w wysokich temperaturach.

  • CTVB/T 140/180/200/225 od -40 do max. 200°C
  • CTHB/T 140/180/200/225 od -40 do max. 200°C

Wirnik wentylatora wykonany jest z blachy galwanizowanej (140-400) lub z blachy stalowej malowanej (450-630) i dodatkowo wyważany dynamicznie. Urządzenie chroni wykonana z aluminiowej blachy obudowa. Podstawa zaś została zrobiona z blachy stalowej – dodatkowo galwanizowanej. Wszystkie modele wentylatorów CTHB są wyposażone w siatkę ochronną.

Silnik elektryczny CTHB/CTHT

Wszystkie silniki CTHB/CTHT posiadają ochronę IP55, a także klasę izolacji F. Dodatkowo wyposażone są w łożyska kulkowe nasmarowane na całe życie.

Zasilanie elektryczne w wentylatorze jest jednofazowe 230V-50Hz i trójfazowe 400V-50Hz (patrz wykres charakterystyki w załączniku). Regulacja obrotów przez napięcie, do modelu 400, a przetwornicą częstotliwości od modelu 450 do 710.

W wentylatorach oddymiających stosowana jest regulacja prędkość obrotowej. Co powoduje, iż instalacja elektryczna musi być wyposażona w odpowiednie zabezpieczenia, które pozwolą pracować wentylatorowi z maksymalną prędkością w trakcie pożaru.

Modele 140, 180, 200 i 225 są rekomendowane do instalacji przy wyciągu dymu z kominków.

[su_button url=”https://dabrowent.pl/wp-content/uploads/2013/02/cthb_ctht-oddym.pdf” style=”flat” background=”#ef2d30″ size=”5″ icon=”icon: download”]Karta katalogowa wentylatora CTHB CTHT [/su_button]