Wentylator MPB-K

 

[su_button url=”mailto:zapytania@dabrowent.pl?subject=zapytanie o mpb-k” target=”_self”‘ style=”flat” background=”#ef2d30″ size=”5″]ZAPYTAJ O PRODUKT[/su_button]

Zastosowanie
Wentylatory MPB-K są stosowane w systemach odciągania zanieczyszczonego powietrza i transportu pneumatycznego. Typowe zastosowania:

  • odciągi miejscowe, osuszacze, układy suszenia
  • transport wiórów, trocin, granulatów
  • odciągi spalin samochodowych
  • szczególnie stosowane w układach odpylania

Konstrukcja
Średniociśnieniowy wentylator promieniowy o napędzie bezpośrednim. Obudowy wentylatorów spawane z blachy stalowej malowane na kolor niebieski RAL5010. Wirniki odlewane ze stopów aluminium z prostymi łopatkami, wyważane dynamicznie wg ISO1940. Wirniki i obudowy spawane ze stali nierdzewnej mogą być dostarczane na życzenie. Wentylatory MPB-K wykonywane są w figurze RD. Na zamówienie wentylatory mogą być dostarczone w dowolnym kolorze palety RAL po wcześniejszym uzgodnieniu z Venture Industries Sp. z o.o. Maksymalna temperatura tłoczonego medium 80°C. Wykonania niestandardowe i specjalne wymagają ustaleń z Venture Industries Sp. z o. o.

Silnik elektryczny
Asynchroniczny, trójfazowy 220-240/380-420V, 50Hz lub jednofazowy 220-240V, 50Hz z kondensatorem. Silniki są wykonane zgodnie ze standardem IEC 60072 i IEC 60034, posiadają znak CE. Klasa izolacji F, stopień ochrony IP55. Silniki na inne napięcie i częstotliwość, o podwyższonym stopniu ochrony, przystosowane do regulacji napięciowej lub przetwornicą częstotliwości, z niezależnym chłodzeniem, z czujnikami (bimetalowymi lub pozystorowymi) mogą być dostarczone na życzenie.