WENTYLATOR MPB-F

 

[su_button url=”mailto:zapytania@dabrowent.pl?subject=zapytanie o mpb-f” target=”_self”‘ style=”flat” background=”#ef2d30″ size=”5″]ZAPYTAJ O PRODUKT[/su_button]

Zastosowanie
Układy transportu pneumatycznego, nadmuch w układach suszenia (np. maszyny graficzne i obróbka tworzyw sztucznych), systemy nadmuchu powietrza w układach spalania/obróbki termicznej (np. piece topialne), itp.

Konstrukcja
Wysokociśnieniowe wentylatory promieniowe o napędzie bezpośrednim. Wirnik nitowany z blachy aluminiowej, z łopatkami typu B. Wirniki z innych materiałów wykonywane są na życzenie. Obudowa ze stopów aluminium. Podstawa spawana z blachy stalowej. Wentylatory przystosowane są do transportu nieagresywnych i niewybuchowych gazów bez zanieczyszczeń. Na zamówienie urządzenie może być dostarczone w dowolnym kolorze z palety RAL (standardowo RAL 7042 – szary, w wybranych wielkościach silnik – RAL 5010). Wentylatory HPB-F wykonywane są standardowo w figurze LG270, istnieje możliwość zmiany figury na dowolną LG, na życzenie wykonywane są w figurze RD.

Silnik elektryczny
Asynchroniczny, trójfazowy 230/400V (D/Y) lub 400V (D), 100Hz, wyposażony w zabezpieczenie termiczne PTC (pozystor). Wersje FC silników wyposażone są w obce chłodzenie zasilane napięciem 24 VDC lub 230 VAC. Silniki są wykonane zgodnie z normą PN-EN 60034-1, posiadają znak CE. Klasa izolacji F, stopień ochrony IP55. Zastosowanie silnika z obcym chłodzeniem daje możliwość regulacji prędkości obrotowej wentylatora w szerokim zakresie.