WENTYLATOR MONSUN Uniwersal

 

[su_button url=”mailto:zapytania@dabrowent.pl?subject=zapytanie o monsun” target=”_self”‘ style=”flat” background=”#ef2d30″ size=”5″]ZAPYTAJ O PRODUKT[/su_button]

KLIKNIJ, ABY ZOBACZYĆ CENNIK

Mechaniczna praca wentylatora efektywnie zwiększa grawitacyjny przepływ powietrza w wywietrzaku. Dzięki wyraźnie ukierunkowanej strudze, na powierzchni wywietrzaka powstaje strefa podciśnienia. Zjawisko to powoduje eżekcyjne wysysanie powietrza w części grawitacyjnej. Tak pracujące urządzenie pozwala ekonomiczniej prowadzić wentylację w obiektach.

Wywietrzaki zintegrowane Monsun to konstrukcja kombinowana, polegająca na połączeniu wentylacji mechanicznej z wentylacja grawitacyjna (naturalna). Wewnątrz wywietrznika właściwego wykonanego z kompozytu poliestrowo – szklanego jest zamontowany centralnie wentylator, który przy pomocy kanału zakończonego kołnierzem montażowym możne być dołączony do sieci odciągów wentylacji mechanicznej, do okapu odciągu miejscowego itp. Konstrukcja pozwala przy jednym otworze w dachu zapewnić wentylacje grawitacyjna podczas postoju wentylatora. Jak również zintensyfikować ja przy jego pracy. Wentylator w tym przypadku stanowi zwieńczenie wywietrzaka zabezpieczające przed przedostawaniem się do środka pomieszczenia wody opadowej. Jego funkcja jest jednak większa, bo dzięki specyficznemu ukształtowaniu kopuły, struga powietrza wywiewanego mechanicznie przez wentylator omywa ekran wywietrzaka wydatnie zwiększając poziom wentylacji grawitacyjnej. Wytwarzane w ten sposób podciśnienie jest pewnym bonusem który otrzymujemy “za darmo”, tym samym efektywność zespołu wywietrzak-wentylator w niektórych przypadkach rośnie do 20%.

Możliwe miejsca zastosowań to pomieszczenia z dużymi zyskami ciepła i wilgoci, pomieszczenia, w których powinna być zachowana ciągła wentylacja naturalna natomiast jedynie okresowo w przypadku potrzeby włączana wentylacja mechaniczna (np. pomieszczenia z występującym okresowo zanieczyszczeniem, magazyny podczas pracy wózków widłowych spalinowych, zajezdnie autobusowe itp.). Częstą potrzebą występującą w praktyce jest możliwość jednoczesnego wentylowania pomieszczeń produkcyjnych oraz występujących nad nimi pomieszczeń strychowych lub pustek stropodachowych. W takich sytuacjach kanał wentylacji mechanicznej może wyciągać powietrze z pomieszczeń niższych natomiast grawitacja pozwala na wentylację pomieszczeń strychowych. Tak skonstruowane urządzenie z powodzeniem może być stosowane w budownictwie wielorodzinnym na zbiorczych kanałach wentylacyjnych.