WENTYLATOR LABB

 

[su_button url=”mailto:zapytania@dabrowent.pl?subject=zapytanie o labb” target=”_self”‘ style=”flat” background=”#ef2d30″ size=”5″]ZAPYTAJ O PRODUKT[/su_button]

konstrukcja:
Obudowa została wykonana z trudnopalnego polipropylenu PPs, ze zintegrowanym bezobsługowym systemem uszczelnień labiryntowych, dzięki którym łożysko jest całkowicie odizolowame od przetłaczanego medium. Uszczelnienie modeli wyposażonych w silniki w wersji Ex wykonane zostały z dodatkowym wypełnieniem w postaci smaru i uszczelką zgodnie z dyrektywą ATEX 94/9/WE. Wentylatory LABB dostępne są w dwóch wersjach wykonania: C – z wylotem w formie króćca przyłączeniowego zabezpieczonego siatką ochronną oraz F – w wersji ze zintegrowanym na stałe dedykowanym wyrzutem pionowym. W celu ułatwienia transportu i posadowienia na dachu wentylatory LABB zostały wyposażone w specjalne uchwyty montażowe. Dodatkowo na obudowie wszystkich modeli znajduje się wizjer umożliwiający sprawdzenie kierunku obrotu wirnika oraz odpływ kondensatu zlokalizowany w najniżej położonym miejscu obudowy.

wirnik:
Wentylatory wyposażone zostały w wysokosprawne wirniki o łopatkach pochylonych do przodu (modele 75 – 110) oraz do tyłu (pozostałe modele) wykonane z polipropylenu PPs.

napęd i sterowanie:
Wentylatory LABB wyposażone zostały w napęd bezpośredni realizowany poprzez asynchroniczne silniki indukcyjne jedno lub dwubiegowe zgodne ze standardem IEC-34. Elementy łączące wykonano z materiałów żaroodpornych w celu zapobiegnięcia deformacji obudowy w przypadku przegrzania. Silniki zasilane są prądem jednofazowym (230V, 50Hz) lub trójfazowym (400V/230V, 50Hz), klasa izolacji F, stopień ochrony IP 55. Standardowo na obudowie wszystkich modeli znajduje się wyłącznik serwisowy z możliwością blokady położenia (nie dotyczy wersji z silnikami EX – w tym przypadku na obudowie znajduje się puszka przyłączeniowa). Silniki posiadają zabezpieczenie przed przegrzaniem realizowane za pomocą czujników termistorowych typu PTC lub termokontaktu TK. Końcówki czujników należy podłączyć do odpowiedniego przekaźnika ochrony termicznej.

maksymalna temperatura pracy:
40oC

zastosowanie:
Wentylatory LABB nadają się w szczególności jako wyciągi z laboratoriów, digestoriów, w przemyśle chemicznym, farmaceutycznym, spożywczym jak również w obiektach użyteczności publicznej jak np.: szpitale, przychodnie, szkoły, uniwersytety, laboratoria badawcze, itp.