WENTYLATOR KSA Domus Vents

 

[su_button url=”mailto:zapytania@dabrowent.pl?subject=zapytanie o ksa” target=”_self”‘ style=”flat” background=”#ef2d30″ size=”5″]ZAPYTAJ O PRODUKT[/su_button]
 

 

Zastosowanie
Kanałowe wentylatory odśrodkowe serii KSA są wykorzystywane w nawiewno-wywiewnej wentylacji pojedynczych pomieszczeń, budynków indywidualnych, zbiorowego zamieszkania i użyteczności publicznej. Są przeznaczone do montażu z przewodami wentylacyjnymi o średnicy 100, 125, 150, 160, 200, 250 mm.

Konstrukcja
Obudowa wentylatora wykonana jest ze stopu aluminiowo cynkowego, zaś izolacja z polistyrenu piankowego. Umożliwia to montaż wentylatora na zewnątrz.

Silnik
W wentylatorach są wykorzystywane dwu- i czterobiegunowe asynchroniczne silniki z zewnętrznym wirnikiem, o łopatkach zagiętych do przodu. Silniki mają wbudowane termiczne zabezpieczenie z automatycznym restartem. Aby osiągnąć dłuższy okres eksploatacji stosuje się łożyska kulkowe. Dla osiągnięcia odpowiednich parametrów i bezpiecznej pracy wentylatora podczas procesu montażu każda turbina przechodzi dynamiczne wyważanie co zapewnia m.in. niski poziom szumu pracy wentylatora. Klasa bezpieczeństwa: IP44.

Regulacja prędkości
Regulowanie wydajności może odbywać się w sposób płynny (regulator tyrystorowy) jak również skokowy (regulator transformatorowy). Realizuje się to za pomocą regulatora tyrystorowego albo transformatorowego. Wentylatory mogą być podłączone po parę jednostek
do jednego sterownika pod warunkiem, że dostępna moc i prąd nie będą przewyższać nominalnych parametrów regulatora.

Montaż
Możliwy jest montaż pod dowolnym kątem względem osi wentylatora. Przyłączenie elektryczne i instalacja powinny być wykonane zgodnie z instrukcją i elektrycznym schematem znajdującym się w DTR.