WENTYLATOR CHEMTEC

 

[su_button url=”mailto:zapytania@dabrowent.pl?subject=zapytanie o chemtec” target=”_self”‘ style=”flat” background=”#ef2d30″ size=”5″]ZAPYTAJ O PRODUKT[/su_button]

konstrukcja:
Obudowa została wykonana z trudnopalnego polipropylenu PPs, ze zintegrowanym bezobsługowym systemem uszczelnień labiryntowych, dzięki którym łożysko jest całkowicie odizolowane od przetłaczanego medium. Uszczelnienie modeli wyposażonych w silniki w wersji Ex wykonane zostały z dodatkowym wypełnieniem w postaci smaru i uszczelką zgodnie z dyrektywą ATEX 94/9/WE.  Modele 75 – 110 wykonywane w figurze LG, dostępne w dwóch wersjach wykonania: C – wersja standardowa, wyposażona w konsolę montażową wykonaną z tworzywa sztucznego, pozwalającą na dowolne obracanie obudową wentylatora w zakresie 360o ze skokiem co 45o, F – obudowa wyposażona w dodatkowy kołnierz z tworzywa sztucznego do montażu wentylatora w położeniu poziomym, możliwość dowolnego obrotu obudowy w zakresie 360o.

Modele 125 – 250 wykonywane w figurze RD lub LG (standardowo RD 0),  wyposażone w specjalną ramę wykonaną z ocynkowanej blachy stalowej z  dodatkowym wzmocnieniem z przodu w celu zwiększenia stabilności oraz  dokładniejszego ustawienia kierunku wylotu powietrza (możliwość zmiany  kąta ustawienia wylotu co 45o, jak również zmiany wysokości względem  ramy). Dodatkowo na obudowie modeli 125 – 250 znajduje się odpływ  kondensatu zlokalizowany w najniżej położonym miejscu obudowy.

wirnik:
Wentylatory wyposażone zostały w wysokosprawne wirniki o łopatkach pochylonych do przodu (modele 75 – 110) oraz do tyłu (pozostałe modele) wykonane z polipropylenu PPs.

napęd i sterowanie:
Wentylatory CHEMTEC wyposażone zostały w napęd bezpośredni realizowany poprzez asynchroniczne silniki indukcyjne jedno lub dwubiegowe zgodne ze standardem IEC-34. Elementy łączące wykonano z materiałów żaroodpornych w celu zapobiegnięcia deformacji obudowy w przypadku przegrzania. Silniki zasilane są prądem jednofazowym (230V, 50Hz) lub trójfazowym (400V/230V, 50Hz), klasa izolacji F, stopień ochrony IP 55. Silniki posiadają zabezpieczenie przed przegrzaniem realizowane za pomocą czujników termistorowych typu PTC lub termokontaktu TK. Końcówki czujników należy podłączyć do odpowiedniego przekaźnika ochrony termicznej.

maksymalna temperatura pracy:
40oC

zastosowanie:
Wentylatory CHEMTEC nadają się w szczególności jako wyciągi z laboratoriów, digestoriów, w przemyśle chemicznym, farmaceutycznym, spożywczym jak również w obiektach użyteczności publicznej jak np.: szpitale, przychodnie, szkoły, uniwersytety, laboratoria badawcze, itp.