WENTYLATOR BC

 

[su_button url=”mailto:zapytania@dabrowent.pl?subject=zapytanie o BC” target=”_self”‘ style=”flat” background=”#ef2d30″ size=”5″]ZAPYTAJ O PRODUKT[/su_button]

Zastosowanie
Wentylatory BC przeznaczone do transportu czystego powietrza, mają wiele zastosowań w przemyśle, gdzie w procesach technologicznych należy dostarczyć powietrze o wysokim ciśnieniu m.in.:

  • dostarczanie powietrza do układów palników gazowych
  • układy filtracyjne
  • transport pneumatyczny

Konstrukcja
Wysokociśnieniowe wentylatory promieniowe o napędzie bezpośrednim. Wirnik z łopatkami pochylonymi do tyłu, spawany z blachy stalowej. Obudowa spawana z blachy stalowej, wzmocniona kątownikami stalowymi i połączona ze statywem pod silnik elektryczny. Całość malowana farbą proszkową. Na zamówienie urządzenie może być dostarczone w dowolnym kolorze z palety RAL (standardowo RAL 5010 – niebieski).

Silnik elektryczny
Asynchroniczny, trójfazowy 220–240/380–420V, 50Hz lub 220–240V, 50Hz silnik jednofazowy z kondensatorem. Silniki są wykonane zgodnie ze standardem IEC 72 i IEC 34-1. Klasa izolacji F, stopień ochrony IP 55. Sil-niki na inne napięcie i częstotliwość, o podwyższonym stopniu ochrony, mogą być dostarczone na życzenie.

Wyposażenie dodatkowe
Króćce wlotowe i wylotowe, tłumiki hałasu, obudowy dźwiękochłonne silników, antywibratory. Tłumik w wykonaniu standardowym obniża poziom hałasu o ca 6-8 db(A).

Dane techniczne
Wydatek: 0-35 000 m³/h Ciśnienie: 0-13 000 Pa