Zostaliśmy partnerem Polonii Bydgoszcz

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

DAbROwent z bydgoską Polonią

 

Jesteśmy z Polonią

Z przyjemnością informujemy, iż DABROwent został oficjalnym patronem bydgoskich żużlowców z Polonii! Nasza współpraca z klubem jest kontynuacją kooperacji podjętej już w 2013 roku.

Jako Mecenas Bydgoskiego Sportu nie mogliśmy pominąć speedwaya, który przecież tak mocno zakorzeniony jest w historii naszego miasta. Dlatego po udanej współpracy, która rozpoczęła się w 2013 r., od stycznia 2015 roku postanowiliśmy związać się na stałe z bydgoskim klubem.

Klub z historią

Polonia Bydgoszcz to jeden z najpopularniejszych i najbardziej utytułowanych klubów żużlowych w Polsce. Zespół posiada tradycję sięgającą 1925 roku. W najwyższej klasie rozgrywek polskiego żużla, Polonia (wtedy pod nazwą Gwardia) zadebiutowała w 1951 roku i od razu zdobyła wicemistrzostwo kraju.

herb polonii bydgoszcz żużel

 

Już w roku 1955 zespół wywalczył złoty medal I Ligii Speedwaya. W całej historii rozgrywek, klub zdobywał aż siedmiokrotnie tytuł najlepszej drużyny mistrzostw Polski. Polonia zajmuje również czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej najbardziej utytułowanych drużyn w historii polskiego żużla (7 złotych, 7 srebrnych i 11 brązowych medali MP). W sezonie 2015 klub będzie walczył o awans do najwyższej klasy rozgrywek (Ekstraliga).

Krok w przyszłość

Jako zapaleni kibice, czekamy na nowy terminarz meczów i już nie możemy doczekać się pierwszego wyścigu!

Mamy nadzieję, że nasza współpraca i zaangażowanie będzie pierwszym krokiem do szybkiego powrotu na stadiony Ekstraklasy. Już teraz trzymamy kciuki za cały zespół Polonii Bydgoszcz!

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.