Zostaliśmy partnerem Polonii Bydgoszcz

DAbROwent z bydgoską Polonią

 

Jesteśmy z Polonią

Z przyjemnością informujemy, iż DABROwent został oficjalnym patronem bydgoskich żużlowców z Polonii! Nasza współpraca z klubem jest kontynuacją kooperacji podjętej już w 2013 roku.

Jako Mecenas Bydgoskiego Sportu nie mogliśmy pominąć speedwaya, który przecież tak mocno zakorzeniony jest w historii naszego miasta. Dlatego po udanej współpracy, która rozpoczęła się w 2013 r., od stycznia 2015 roku postanowiliśmy związać się na stałe z bydgoskim klubem.

Klub z historią

Polonia Bydgoszcz to jeden z najpopularniejszych i najbardziej utytułowanych klubów żużlowych w Polsce. Zespół posiada tradycję sięgającą 1925 roku. W najwyższej klasie rozgrywek polskiego żużla, Polonia (wtedy pod nazwą Gwardia) zadebiutowała w 1951 roku i od razu zdobyła wicemistrzostwo kraju.

herb polonii bydgoszcz żużel

 

Już w roku 1955 zespół wywalczył złoty medal I Ligii Speedwaya. W całej historii rozgrywek, klub zdobywał aż siedmiokrotnie tytuł najlepszej drużyny mistrzostw Polski. Polonia zajmuje również czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej najbardziej utytułowanych drużyn w historii polskiego żużla (7 złotych, 7 srebrnych i 11 brązowych medali MP). W sezonie 2015 klub będzie walczył o awans do najwyższej klasy rozgrywek (Ekstraliga).

Krok w przyszłość

Jako zapaleni kibice, czekamy na nowy terminarz meczów i już nie możemy doczekać się pierwszego wyścigu!

Mamy nadzieję, że nasza współpraca i zaangażowanie będzie pierwszym krokiem do szybkiego powrotu na stadiony Ekstraklasy. Już teraz trzymamy kciuki za cały zespół Polonii Bydgoszcz!