Kurtyna ADR 200/300 (do zabudowy)

Kurtyna do zabudowy.
[su_button url=”mailto:zapytania@dabrowent.pl?subject=zapytanie o adr 200″ target=”_self”‘ style=”flat” background=”#ef2d30″ size=”5″]ZAPYTAJ O PRODUKT[/su_button]
ADR jest kurtyną przystosowana do zabudowy w przestrzeni sufitu podwieszanego na wysokości do 3 m. Po zabudowaniu jedynymi widocznymi elementami urządzenia będą dyskretne kratki – czerpna i nadmuchowa. Kurtyna ADR tworzy barierę powietrzną, która efektywnie ogranicza przeciągi i zabezpiecza komfort termiczny pomieszczenia. Główne oszczędności, stosując kurtynę ADR, uzyskujemy ograniczając straty energii poprzez otwarte drzwi. Nastawialna kratka nadmuchowa umożliwia ukierunkowanie nadmuchu w celu osiągnięcia optymalnego zabezpieczenia.
Kurtyny ADR wyposażone są w grzałki elektryczne albo wymienniki wodne, dostarczające energię cieplną kompensującą nieuniknioną infiltrację zimnego powietrza przez drzwi. Przy zamkniętych drzwiach kurtyna ta może być dodatkowym źródłem ogrzewania w budynku. Podgrzewane powietrze z kurtyny skutecznie usuwa wodę i śnieg, które mogą gromadzić się w przejściu. ADR zapobiega również przedostawaniu się do wnętrza spalin i insektów.
W przypadku szerokich wejść kurtyny mogą być montowane jedna obok drugiej, tworząc szereg urządzeń, sterowane jednym regulatorem i termostatem. Dostępne są w różnych długościach, dających możliwość zabezpieczenia wejść o różnych szerokościach.
– Montaż w suficie podwieszanym oznacza, że widoczne będą tylko kratki czerpna i nadmuchowa.
– Obudowa spawana, ze stali cynkowanej ogniowo, zabezpieczonej antykorozyjnie; malowana wysokiej jakości lakierem dwuskładnikowym w kolorze białym RAL 9016.
– Łatwy montaż dzięki przystosowaniu urządzenia do zawieszenia na szpilkach.
– Forma kratki zasysającej czyni zbędnym konieczność stosowania dodatkowego filtra przeciwpyłowego.
– Rękaw czerpny i nadmuchowy mają regulowaną długość, co ułatwia dokładne wpasowanie kratek w sufit podwieszany.
– Nastawialna kratka wylotowa umożliwia ukierunkowanie nadmuchu w celu osiągnięcia optymalnego efektu kurtyny powietrznej.
– Kurtyny powietrzne zasilane: 230V albo 400V w zależności od typu.
Stopień ochrony: IP 23
Oferowane modele: ADR210E, ADR215E, ADR220E, ADR310E, ADR315E, AR320E – kurtyny z grzałkami elektrycznymi.
ADR210WH, ADR210WL, ADR215WH, ADR215WL, ADR220WH, ADR220WL, ADR310WH, ADR310WL, ADR315WH, ADR315WL. ADR320WH, ADR320WL – kurtyny z wymiennikami wodnymi.